Jak wysłać CIT-8 elektronicznie? • Rachunkowość i finanse • Mirosław Grodzki
16764
post-template-default,single,single-post,postid-16764,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-3.0,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Jak wysłać CIT-8 elektronicznie?

Jak wysłać CIT-8 elektronicznie?

Każdy płatnik podatku CIT musi składać roczną deklarację podatkową CIT-8. Większość podatników musi to zrobić elektronicznie.

Jak wysłać deklarację podatkową CIT-8 elektronicznie?

Najłatwiej zrobić wykorzystując formularze interaktywne. Nie będzie do tego potrzebne żadne komercyjne oprogramowanie.

Reklama:

Jak wysłać CIT-8 z podpisem kwalifikowanym?

Formularz CIT-8 można podpisać tylko podpisem kwalifikowanym. Jak to zrobić? Najprościej posłużyć się interaktywnymi formularzami PDF udostępnionymi przez Ministerstwo Finansów.

Formularze są do pobrania ze strony https://www.podatki.gov.pl/cit/e-deklaracje-cit/formularze-cit/. Po ściągnięciu formularza na dysk twardy należy go wypełnić i zapisać. Po zapisaniu można przejść do wysyłki.

Do podpisania i przesyłania interaktywnych formularzy PDF potrzebna jest wtyczka, która jest do pobrania ze strony https://www.podatki.gov.pl/komunikaty-techniczne/nowa-wersja-wtyczki-do-przesylania-interaktywnych-formularzy-pdf/.

Po jej zainstalowaniu wtyczki aktywna będzie opcja Narzędzia/e-Deklaracje. W górnym pasku pojawi się dodatkowe menu e-Deklaracje z opcją podpisania i wysyłki.

Kto może podpisać CIT-8 podpisem kwalifikowanym?

Przy wysyłce formularza trzeba go podpisać podpisem kwalifikowanym. Osoba, która będzie to robiła musi być do tej czynności upoważniona (formularz UPL-1) przez zarząd.

Może to być dowolna osoba mająca (poza podpisem kwalifikowanym) pełną zdolność do czynności prawnych. Nie musi to być członek zarządu ani pracownik biura rachunkowego (chociaż zwykle tak właśnie jest).

Tu znajdziesz informację jak ustanowić pełnomocnika do wysłania formularza drogą elektroniczną.

Jak wysłać CIT-8 przez ePUAP?

Nie ma takiej możliwości. Nie da się wysłać CIT-8 profilem zaufanym.

Czy można wysłać CIT-8 papierowo?

Niektóre podmioty mają taką możliwość.

Tu znajdziesz instrukcję jak wysłać CIT-8 papierowo.

Tags:


Zobacz również:

Reklama:

Roczne zeznanie podatkowe CIT-8 jest składane przez wszystkich płatników podatku CIT. Większość podatników musi te formularz wysłać elektronicznie. Tu znajdziesz instrukcję jak wysłać CIT-8 elektronicznie. Ustawodawca wprowadził wyjątek od tej reguły. "Zeznanie, o którym mowa w art. 27 ust. 1, może być składane w postaci papierowej przez podatników,...

Reklama: