Czy można wysłać CIT-8 papierowo? • Rachunkowość i finanse • Mirosław Grodzki
16786
post-template-default,single,single-post,postid-16786,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-3.0,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive

Czy można wysłać CIT-8 papierowo?

Czy można wysłać CIT-8 papierowo?

Roczne zeznanie podatkowe CIT-8 jest składane przez wszystkich płatników podatku CIT. Większość podatników musi te formularz wysłać elektronicznie.

Tu znajdziesz instrukcję jak wysłać CIT-8 elektronicznie.

Ustawodawca wprowadził wyjątek od tej reguły.

„Zeznanie, o którym mowa w art. 27 ust. 1, może być składane w postaci papierowej przez podatników, którzy osiągają wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 oraz nie są obowiązani do sporządzenia deklaracji lub informacji, o których mowa w art. 35 ust. 10, art. 38 ust. 1a i 1b, art. 39 ust. 1–4, art. 42 ust. 1a–4, art. 42a ust. 1 i art. 42e ust. 5 i 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.” – art. 27a ustawy o CIT.

Kto może wysłać CIT-8 papierowo?

Tłumacząc z polskiego na nasze: wersję papierową mogą wybrać podmioty, które w danym roku osiągały wyłącznie dochody wolne od podatku i nie zatrudniały pracowników.

Tags:


Zobacz również:

Reklama:

Najłatwiej zrobić wykorzystując formularze interaktywne. Nie będzie do tego potrzebne żadne komercyjne oprogramowanie. Formularze są do pobrania ze strony MF. Formularz można podpisać tylko podpisem kwalifikowanym. Do podpisania i przesyłania interaktywnych formularzy PDF potrzebna jest wtyczka do programu Adobe Acrobat....

Reklama: