Weryfikacja szkoły w Office 365 • Microsoft Office 365 • michalin.pl
17066
post-template-default,single,single-post,postid-17066,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive


Weryfikacja szkoły w Office 365

Jak przedłużyć licencję Office 365 dla szkoły?

Microsoft udostępnia Office 365 dla szkół (i innych placówek edukacyjnych) za darmo.

Oznacza to, że szkoła (ale też przedszkole, uczelnia, itp.) może korzystać z nieograniczonej liczby licencji Microsoft Office 365 (licencja A1) dla nauczycieli i uczniów.

Jak zgłosić szkołę do darmowego programu?

Szkołę zgłasza się przez formularz na stronie internetowej. Tu znajdziesz film z instrukcją jak to zrobić.

Od momentu wysłania formularza zaczyna się okres próbny. Można już zacząć normalną pracę bez czekania na weryfikację szkoły. Do czasu zweryfikowania pracuje się w ramach okresu próbnego.

Okres próbny

Okres próbny umożliwia rozpoczęcie pracy w Office 365. Okres próbny może trwać od 30 do 180 dni (w zależności od aktualnej oferty). W tym czasie można już zakładać konta dla nauczycieli i uczniów oraz zacząć pracę w systemie. W czasie okresu próbnego szkoła ma dyspozycji po 5000 licencji dla nauczycieli uczniów. Zdarza się, że szkole zostanie przydzielonych tylko po 25 licencji.

Okres próbny służy do przetestowania systemu i weryfikacji szkoły jako placówki edukacyjnej.

Jak sprawdzić kiedy kończy się okres próby dla szkoły?

Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego trzeba przejść do sekcji „Rozliczenia’ i wybrać pozycję „Twoje produkty”. Pokaże się tam lista subskrypcji, jakie mamy w szkole. Pokażą będą daty, kiedy próbne licencje wygasają.

Weryfikacja szkoły jako placówki edukacyjnej

Tu znajdziesz poradnik w wersji wideo:

Weryfikacja szkoły polega na potwierdzeniu, że jesteśmy placówką edukacyjną i przysługuje nam darmowa licencja. Weryfikacja odbywa się on-line. Nie trzeba nigdzie wysyłać żadnych dokumentów. O weryfikację musi wystąpić szkoła.

Czy do weryfikacji trzeba dodać własną domenę?

W panelu administracyjnym jest informacja „Firma ‎Microsoft‎ oferuje obniżony cennik subskrypcji dla uprawnionych szkół, które dodadzą domenę do swojego konta„. Obniżony do 0 zł. Taką samą informację można uzyskać z pomocy technicznej. Oznacza to, że domena jest potrzebna do weryfikacji szkoły.

Zdarzają się jednak wypadki, kiedy szkoła zostaje pozytywnie zweryfikowana pomimo braku przypisanej własnej domeny. Można próbować…

Bezpieczniej jest przyjąć zasadę, że dodanie własnej domeny jest warunkiem do weryfikacji szkoły. W tym miejscu jest instrukcja jak to zrobić.

Jak wysłać wniosek o weryfikację?

Wniosek o zweryfikowania szkoły wysyła się z panelu administracyjnego Office 365.

Zanim wyślemy wniosek trzeba uzupełnić informacje o szkole. Robi się to w panelu administracyjnym: Administracja > Pokaż wszystko > Ustawienia > Ustawiania organizacji > Profil organizacji > Informację o organizacji.

Po uzupełnieniu danych trzeba przejść do sekcji „Pomoc techniczna”. Pokazuje się ona po kliknięciu na opcję „Pokaż wszystko”.

W sekcji „Pomoc techniczna” wybieramy opcję „Nowy wniosek o pomoc techniczną”. Pokaże się nowe okienko zatytułowane „Potrzebujesz pomocy?” z dostępnym polem wyszukiwarki, w którym jest napisane „Opisz krótko swój problem”. W tym polu wpisujemy „Weryfikacja placówki edukacyjnej”. Niezależnie od wyników wyszukiwania przechodzimy na sam dół tego okienka i klikamy na link „Skontaktuj się z pomocą techniczną”, przy którym jest ikonka słuchawki.

Przechodzimy w ten sposób do nowego okienka „Skontaktuj się z pomocą techniczną”. Pole tytuł będzie już wypełnione tekstem „Weryfikacja placówki edukacyjnej”. W polu opis wpisujemy „Proszę o zweryfikowanie placówki edukacyjnej”. Podajemy swój numer telefonu i adres e-mail. Przy telefonie pokaże się dodatkowe pole ze strzałką. Trzeba je rozwinąć i wybrać „Polska +48”. W sekcji „Preferowana metoda kontaktu” będziemy mieli do wyboru czy konsultant Microsoft ma się z nami kontaktować telefonicznie czy mailowo. Czasami dostępna jest tylko jedna forma kontaktu. Jeżeli wybierzemy kontakt telefoniczny, to zapewne połączenie przychodzące będzie pochodziło z numeru zagranicznego. Na zakończenie klikamy przycisk „Skontaktuj się ze mną”. Po wysłaniu tego komunikatu pokaże się nam napis, że problem został rozwiązany. Sugeruje on, że szkoła została już zweryfikowana. Nie jest to prawda. Nasza przygoda z weryfikacją dopiero się zaczyna… 

Jak wysłać dodatkowe wyjaśnienia do wniosku o weryfikację?

Zwykle jest tak, że szkoła musi wysłać dodatkowe informacje do weryfikacji placówki. W zależności od sytuacji możemy być poproszeni o różnego rodzaju wyjaśnienia. Jeżeli będzie bardzo duże obłożenie konsultantów polskojęzycznych, to może się zdarzyć, że dostaniemy wiadomość po angielsku.

Dodatkowych wyjaśnień nie wysyła się przez panel administracyjny, bo nie ma on takiej funkcjonalności. Wysyła się w formie mailowej. Należy odczytać maila od konsultanta i odpowiedzieć na niego. Wysłany mail pojawi się w panelu administracyjnym. Będzie tam cała historia korespondencji dotycząca tego wniosku. Może się zdarzyć, że nie wystarczy jeden e-mail.

Kluczowe jest odczytywanie wiadomości i wysyłanie kolejnych wyjaśnień.

W końcu dostaniemy wiadomość o takiej (lub podobnej) treści: „Oto podsumowanie sprawy: Problem: Zatwierdzenie statusu edukacyjnego. Rozwiązanie: Wewnętrzna weryfikacja zakończona”.

Oznacza to, że szkoła została zweryfikowana i można już zamówić bezpłatną – „dożywotnią” – licencję.

Jak odnowić subskrypcję Microsoft Office 365 dla szkoły?

Jak zamówić bezpłatną – „dożywotnią” – licencję dla szkoły?

Licencję trzeba „kupić”, ale jej cena wynosi 0 zł. Trzeba to zrobić przez panel administracyjny.

Wchodzimy do sekcji „Rozliczenia” i wybieramy sekcję „Twoje produkty”. Przy licencjach dla nauczycieli i uczniów pokaże się link „Kup subskrypcję”. Po kliknięciu na ten link przejdziemy do formularza zamówienia darmowej licencji.

Krok 1 – „Gdzie będzie używana”.

W pierwszym kroku wypełniamy formularz „Gdzie będzie używana usługa?”. Na tym formularzu potwierdzamy dane adresowe szkoły, pole NIP zostawiamy puste i na dole ekranu klikamy przycisk „Dalej”.

Krok 2 – „Przegląd zamówienia”.

Przejdziemy do kolejnego ekranu „Sprawdzanie poprawności informacji”. Pokaże się tam cena 0 Euro. Na dole ekranu klikamy na przycisk „Dalej”.

Krok 3 – „Składanie zamówienia”.

Kolejny ekran na tytuł „Wybieranie metody płatności”. Wybieramy tam formę płatności oraz okres rozliczeniowy. W okresie rozliczeniowym zmieniamy domyślny okres rozliczeniowy z „Płatność za miesiąc” na „Płatność za rok”. Domyślną formą płatności jest karta kredytowa. Zmieniamy to na „Faktura (płatność wyłącznie przelewem bankowym)”.

Na dole ekranu potwierdzamy okienko z zapoznaniem się z regulaminem oraz klikamy na „Złóż zamówienie”.

Jak sprawdzić czy mamy już przyznaną darmową licencję?

Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego trzeba przejść do sekcji „Rozliczenia’ i wybrać pozycję „Twoje produkty”. Pokaże się tam lista subskrypcji, jakie mamy w szkole. Pokaże się tam informacja, że mamy przydzielone 500.000 licencji dla nauczycieli i 1.000.000 licencji dla uczniów. Podana zostanie cena (0 Euro) oraz data, po której licencja zostanie odnowiona. Będzie też można pobrać faktury za licencje (z kwotą 0 Euro).

Więcej na temat:


Zobacz również:

Reklama:

Plan lekcji w Microsoft Teams. W MS Teams jest problem z konfliktem kalendarzy. Czy też może bardziej z brakiem takiego konfliktu. Na poniższym filmie znajdziesz odpowiedź jak sobie z tym radzić. ...

Plik opisany w filmie znajdziecie pod tym linkiem. Jak założyć konta nauczycielom i uczniom w Office 365 z pliku csv? Są dwa sposoby zakładania kont dla użytkowników w Office 365. Można robić to ręcznie, pojedynczo dla każdej osoby lub automatycznie, z wcześniej przygotowanego pliku. Oba te sposoby...

Google Forms to super narzędzie do robienia testów w Internecie. Brakuje mu jednej ważnej funkcjonalności: ustalenia limitu czasu, w jakim test może być wypełniony. Jak dodać limit czasu do testu w Google Forms? Żeby dodać limit czasu do formularza Google trzeba zintegrować go z zewnętrzną aplikacją. Na...

Co to jest Microsoft Teams? Microsoft Teams to platforma przeznaczona do zdalnej pracy. W szkole wykorzystywana jest do organizacji zdalnej nauki i prowadzenia wirtualnych lekcji. Jak wyglądają wirtualne (zdalne) lekcje w Microsoft Teams? W Microsoft Teams można zorganizować wirtualne lekcje. Mogą mieć bardzo rózną postać. Jedną z nich znajdziesz...

Jak utworzyć bezpłatne konto Office 365 dla szkoły? Jeżeli chcesz utworzyć bezpłatne konto Office 365 dla szkoły, to kliknij na ten link. Jak zalogować się do Office 365? Na tym filmie znajdziesz instrukcję jak po raz pierwszy zalogować się do Office 365, jak zmienić hasło i jak wstępnie...

Reklama: